انواع پنا-هند-گی

یکیش همون Re-fugee معمولیه که معرف حضور همه هست مثلا ویزای توریستی می گیری میای کانادا ولی بعد بر نمی گردی ! هزار جور مدرک درست می کنی که اگه من برگردم جونم در خطره حالا یا به بهانه های 30 یا 30 یا اجتماعی یا به دلایل واقعی یا به دلایل ساختگی خلاصه برای رسیدن بهش گویا به همون تعداد راه که برای رسیدن به خدا هست , راه هست حالا یکمی بیشتر , یکمی کمترش رو دقیقا نمی دونم .
بعضیا هم از طریق قا-چاق-چی ها میان که  در اصل ورودشون در ابتدا به کانادا غیر قانونی بوده جریان اونا سخت تره و احتمالا زندان هم باید برن ولی خب احتمالا ارزشش رو براشون داشته
ولی یه جور دیگه پنا – هند – گی هم هست که هم هست هم نیست چطوری توضیح بدم ؟ !
آها یعنی عملا متقاضی مهاجرت از روشهای معمول و قانونی برای مهاجرت اقدام می کنه  در نتیجه در تمام کتگوریها  متقاضیانش بصورت نامحسوس وجود دارن .
بهتر توضیح بدم یعنی ظاهرا متقاضی مهاجرتن ولی باطنا پنا – هجو بذارین چندتا مثال ساده بزنم
طرف اصلا و قلبا قصدش ادامه تحصیل نیست چه در مام میهن چه در خارج از اون ولی پناه می بره به ویزای دانشجویی
طرف از روش سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت کرده ولی اصولا سرمایه دار نیست کل دار و ندارش شامل اپارتمان ماشین کمی طلا و سهام که با خون جگر تونسته تا الان جمع و جور کنه  رو فروخته تونسته مبلغ مورد نظر رو فراهم که در ظاهر سرمایه دار ولی درباطن پنا ه – جو بتونه خودش و خونوادش رو نجات بده (سرمایه دارمثلا یعنی کارخونش , خونش , ویلاش , ماشینش البته میتونین پسوند ها به تک تک شون هم اضافه کنین مثلا خونه هاش , ویلاهاش و … که برای اقدام از این روش نیاز به فروختن هیچ کدومشون نداره یاحداقل یکی دوتاشون رو می فروشه )
و …


Advertisements

7 نظر برای “انواع پنا-هند-گی

 1. من راجع به یک روش دیگه هم شنیدم که البته نمی دونم دقیقا شرایطش چیه اما شامل حال یکی از اقوام همسر من شد و اون اقدام از طریق دادگاه انسان دوستیه اونا اولش به عنوان پناهنده اومدن اما چون خیلی دروغ گفته بودند کارشون به اشکال خورد و خیلی طولانی شد اخرش هم فهمیدند که رد شدند اما چون مدت طولانی اینجا بودند بدون اینکه از کمک های دولتی استفاده کنند و از همون اولش کار میکرند به عنوان آخرین راه حل اینو بهشون پیشنهاد دادند و گفتند تو ی این دادگاه اگر رد بشید از همون جا سوار هواپیما می کنند تون و دیپورت میشید اما افسر ه با شنیدن داستان تلاش اونا خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و با موندنشون موافقت کرد . الان هم که دیگه سیتی زن شدن.

  • سلام رزجان
   درسته این روشی که اشاره کردی هست ولی من قصد استفاده از اون رو ندارم همینطور روش پنا – هندگی رو چون قلبا معتقدم که ما در شرایط واقعی استفاده از این روش ها نیستیم و بهتره سهمیه ی مربوط به این روش ها بمونه برای متقاضیان واقعی اش ولی ممنونم از اینکه به فکر ما بودی

 2. سلام عزیزم. آره دقیقا همینطوره که می گی. یعنی طرف بالاخره می خواد از ایران بزنه بیرون حال به یک بهانه ای و خودش رو نجات بده!! راستی تو به این گزینه فکر نکردی؟ به نظرت با مهاجرت ممکنه مغایرت داشته باشه؟ یعنی منظورم اینه که مثلا اگر کار مهاجرتی طولانی بشه شما که الآن در کانادا هستید نمی تونید به یک بهانه ای برین و درخواست پناهندگی کنین؟

  • سلام نیلو جان
   نه ما قصد استفاده از این روش رو نداریم چون واقعا مشمول شرایط اون نیستیم و از اینکه با مدارک جعلی باعث بشیم سهم متقاضی واقعی این روش محدود بشه خیلی بدمون میاد 🙂

 3. بازتاب: links for 2011-09-26 « قارانقوش پرنده مهاجر

 4. سلاااااااااااااااااااااااااام. خوشحالم که موندگار شدید.

  راستی خوبین. دلم براتون تنگ شده بود. این مدت سرم خیلی شلوغ بود نتونستم بیام سر بزنم. امان از بچه داری هه هه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.